pl
Strefa klienta

5 błędów, dlaczego nie jesteś w stanie w optymalny sposób schudnąć.

Patryk Hrycak- Personal Trainer
27.02.2021
Inne

W dzisiejszym wpisie przedstawię 5️⃣ błędów, które popełniają osoby przy realizacji redukcji tkanki tłuszczowej. 

 

1️⃣ Podstawowym błędem osób, które realizują cel zmniejszenia poziomu tkanki tłuszczowej w swoim organizmie jest brak ustalenia, a następnie spożywania odpowiedniej ilości kalorii w diecie. 🙂 Sądzę, że dana osoba, która przystępuje do realizacji tego celu powinna najpierw wyliczyć swoją podstawową, a następnie całkowitą przemianę materii. Dzięki tym informacjom zbuduje solidny fundament, który umożliwi z redukowania tkanki tłuszczowej. 🔥 😁 Następnie przede wszystkim osoby początkujące, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy na temat żywienia powinny wyliczać dokładną ilość dostarczanych kalorii w ciągu dnia. W takich przypadkach do oceny dostarczanej ilości kalorii w ciągu dnia będa pomocne aplikacje żywieniowe, które mają w sobie wbudowane bazy posiadające produktów oraz opisaną dokładną ich kaloryczność. Dzięki dokładnemu monitorowaniu spożywanej ilości kalorii w diecie dana osoba będzie w stanie dowiedzieć się czy aby na pewno każdego dnia podtrzymuje wcześniejsze założenia dietetyczne. Oczywiście są i osoby które nie używają tego typu aplikacji i są w stanie redukować tkankę tłuszczową lecz uważam, że tego typu osoby posiadają dużą wiedzę na temat żywienia oraz kaloryczności danych produktów. 


2️⃣ Kolejnym błędem u osób redukujących jest zastosowania zbyt małej częstotliwości 🏋️‍♂️ treningowej. Odpowiednia częstotliwość umożliwi stworzenie większego deficytu energetycznego. Dodatkowo dzięki temu dana osoba będzie w stanie szybciej osiągnąć swój cel. Warto wspomnieć, że u niektórych z osób które już nie mają możliwości zmniejszenia podaży kalorii w swojej diecie przychodzi moment zastoju. ✔️ W takim przypadku zastosowania odpowiedniej częstotliwości treningowej (przeważnie zwiększenie jej) umożliwi uzyskania kolejnych efektów.


3️⃣ Następnym błędem podczas redukcji tkanki tłuszczowej jest stosowania nieprawidłowej intensywności treningowej. Zastosowania odpowiedniej intensywności treningowej będzie mocno wpływało na pracę poszczególnych hormonów (przede wszystkim tych które są związane za 🔥🔥 rozpad tłuszczy na mniejsze cząsteczki (np. hormon wzrostu, adrenalina itd)). Z wielu badań można wywnioskować, że warto stosować ćwiczenia które są wykonywane powyżej 80% maksymalnych swoich możliwości. Sądze, że zastosowanie odpowiedniego treningu siłowego umożliwi osiągnięcie wyżej wymienionych czynników. 


4️⃣ Kolejnym przyczyną jest brak stosowanej odpowiedniej ilości spontanicznej aktywności fizycznej. 😲😲 Mam tutaj na myśli przede wszystkim wykonywanie prawidłowej ilości kroku w ciągu dnia. Osoby, które w ciągu dnia wykonują od 8-10 tyś. kroków szybciej osiągają zmniejszenie tkanki tłuszczowej od osób, które wykonują tylko 2-3 tys. Jest to logiczne, że osoby wykonujące większą ilość kroków będą wydatkować większy poziom energii. 👊 Podczas tego typu aktywności, energia jest pobierana przede wszystkim z trójglicerydów (tłuszczy). 


5️⃣ Ostatnim czynnikiem, który jest istotny podczas redukcji to ilość spożywanej wody w ciągu dnia. Niestety, wiele 🌐👱‍♂️ 👱‍♀️ z osób nie spożywa odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia, przez co wiele z procesów zachodzących w organizmie człowieka może przebiegać w nieprawidłowy sposób. Woda uczestniczy w procesie trawienia pokarmu, wchłaniania składników odżywczych, regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej oraz kwasowo-zasadowej, wydalania produktów przemiany materii oraz toksyn z ustroju. ✔️ Spożywanie odpowiedniej ilości płynów może wpłynąć pozytywnie na zmniejszenie apetytu.

 

 Facebook- https://www.facebook.com/patryk.hrycak.trainer/

 Instagram- https://www.instagram.com/patryk.hrycak.trainer/

 Web- https://www.patrykhrycak.com/

😉😌😲😔🧐😁🏋️‍♂️💪❓❗️

Bezpłatne i przydatne porady
dotyczące treningu jak i zdrowego odżywiania bezpośrednio na Twój adres e-mail
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności