pl
Strefa klienta

Jak zbudować jędrne i duże pośladki❓

Patryk Hrycak- Personal Trainer
07.03.2020
Trening

Nie od dziś wiadomo, że Wam (Kobietom👱‍♀️) w odróżnieniu od mężczyzn👱‍♂️ bardziej zależy na wyrzeźbieniu dolnych partii ciała. Zazwyczaj Wasze plany treningowe zakładają wiele ćwiczeń na pośladki. Ale czy w rzeczywistości ćwiczenia te przynoszą oczekiwane efekty❓

No niestety nie do końca tak to wygląda. Już tłumaczę dlaczego!

Zauważyłem, że często sugerujecie się ćwiczeniami, które są prezentowane w social media💻 przez celebrytki. Niestety musicie wziąć pod uwagę fakt, że osoby wykonujące te ćwiczenia na filmach w rzeczywistości trenują zupełnie inaczej oraz częściej niż jest to pokazywane podczas nagrań❗️ Większość filmów które prezentują na swoich kanałach nie są na mięśnie pośladkowe mimo, że opisują je jako ćwiczenia na nie. Jest to tylko chwyt marketingowy, by uzyskać większe zasięgi oglądalności📺 i przekonać Was do skorzystania z ich oferty. 

Wracając do wątku głównego na zbudowanie dużych i jędrnych pośladków najlepszym sposobem jest prawidłowe dobranie ćwiczeń w planie treningowym, które zaangażują WSZYSTKIE funkcje danego mięśnia.💪

Wiecie jakie są najlepsze ćwiczenia na poprawę mięśni pośladkowych❓

Według mnie są to:

🌐 Back squat 1 i ¼

🌐 Sumo deadlift

🌐 Single Leg Deadlift

🌐 Glute Bridge

🌐 Monster Walk

🌐 Fire Hydrant

🌐 Frog Pump

O czym jeszcze musicie pamiętać jeszcze przy budowaniu pośladków ❓

O zasadzie zwiększania objętości treningowej. Niestety wykonując cały czas tą samą ilość powtórzeń z tym samym obciążeniem na trening, nie będziemy w stanie zbudować dużych pośladków😔, ponieważ organizm po pewnym czasie przyzwyczai się do danego wysiłku. Należy ciągle kontrolować objętość treningową by pojawiały się oczekiwane efekty.

Ciekawostki o pośladkach:

✅Mięsień pośladkowy wielki jest jednym z najsilniejszych mięśni człowieka

✅Mięsień ten rozpoczyna się szerokim przyczepem na częściach tylnych kości krzyżowej i biodrowej, włókna jego biegną w skos w bok w dół, włókna górne przyczepiają się do pasma biodrowo piszczelowego, dolne zaś do guzowatości pośladkowej kości udowej.

✅Warto dodać, że pod mięśniem pośladkowym wielkim znajduje się również: pośladkowy średni, pośladkowy mały i inne. Są to mięśnie głębokie które pełnią ważną rolę.

Podobał się artykuł❓

Zostaw łapkę w górę lub udostępnij go❗️

Bezpłatne i przydatne porady
dotyczące treningu jak i zdrowego odżywiania bezpośrednio na Twój adres e-mail
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności