pl
Strefa klienta

Czy aby na pewno wykonywanie treningów w pasie spowoduje zmniejszenie talii❓

Patryk Hrycak- Personal Trainer
12.09.2020
Trening

Przez ostatni okres utarło się powiedzenie, że podczas treningu trzeba używać pasu kulturystycznego/trójbojowego, by nie doszło do poszerzenia obwodu talii.

 To mit 😲❗️ Nie ma żadnych potwierdzonych badań, które mogłyby potwierdzić tą tezę, że wykonywanie ćwiczeń w pasie spowoduje zmniejszenie obwodów talii.

👉Moim zdaniem pas kulturystyczny/trójbojowy nie został stworzony do celu zmniejszenia talii u osoby trenującej. Ma za zadanie on usztywnić rejon odcinka lędźwiowego na skutek wykonania odpowiedniego oddechu przeponowego.

Zbyt częste używanie pasa w nieprawidłowy sposób  (zbyt mocno zaciskając go w okół talii) spowoduje więcej skutków ubocznych niż pożytku. W momencie, gdy wykonuje się ćwiczenia z pasem, który jest zbyt mocno zaciśnięty nie jesteś w stanie  uaktywnić pracy mięśni brzucha w prawidłowy sposób. Długotrwałe treningi z pasem, który jest zapinany zbyt mocno mogą spowodować osłabienie grup mięśniowych, które znajdują się w około oraz w obrębie talii (szczególnie mięśni głębokich brzucha).


Ciekawostka...

👉 Potencjał do wzrostu mięśni brzucha jest niewielki oraz ograniczony.

 

 Facebook- https://www.facebook.com/patryk.hrycak.trainer/

 Instagram- https://www.instagram.com/patryk.hrycak.trainer/

 Web- https://www.patrykhrycak.com/

😉😌😲😔🧐😁🏋️‍♂️💪❓❗️

Bezpłatne i przydatne porady
dotyczące treningu jak i zdrowego odżywiania bezpośrednio na Twój adres e-mail
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności