pl
Strefa klienta

Podstawowy problem który uniemożliwia uzyskaniu redukcji

Patryk Hrycak- Personal Trainer
19.09.2020
Dieta

Niestety wiele osób, które sądzą, że są cały czas na deficycie kalorycznym nie są w stanie schudnąć... 

Jaki jest problem ?

Osoby te nie liczą ilości spożywanych kilokalorii w ciągu całego tygodnia 😲 przez co tak na prawdę nie są na deficycie kalorycznym. 

Jeżeli Twoja całkowita przemiana materii (CPM) wynosi 2500 kcal, a uda Ci się w ciągu dnia spożyć tylko 2000 kcal to automatycznie wygenerujesz deficyt kaloryczny na poziomie 500 kcal. Jeśli udałoby Ci się w ten sposób odżywiać przez cały tydzień to poziom Twojego deficytu kalorycznego byłby na poziomie -3500 kcal. Niestety inaczej już to będzie wyglądało w momencie gdy tylko 5 dni w tygodniu uda Ci się podtrzymać deficyt kaloryczny.

Przykład poniżej: 

PoniedziałekWtorek ŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
2000 kcal2000 kcal2000 kcal2000 kcal2000 kcal4500 kcal4500 kcal

Cały tydzień= 19 000 kcal

W ten sposób uda Ci się stworzyć deficyt kaloryczny tylko przez 5 dni, lecz nie uda Ci się uzyskać efektu redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ łączna podaż kilokalorii w diecie podczas całego tygodnia jest zbyt duża. W tym przypadku osoba odżywiająca się w nieprawidłowy sposób w weekend nie stworzyła tygodniowego deficytu kalorycznego, lecz wprost przeciwnie. Nadmiar spożywanej ilości kilokalorii w ciągu weekendu spowodował uzyskanie nadwyżki kalorycznej (1500 kcal). W takim przypadku dana osoba nie będzie redukowała tkanki tłuszczowej, ale😲 ją przybierała. 

Niestety taką sytuację w swoim życiu ma wiele osób, ponieważ często w weekendy wychodzą na różnego rodzaju imprezy  co wpływa na spożywanie większej ilości pożywienia, a dodatkowo dostarczają alkohol do swojego organizmu.

 

Każdy z nas może uzyskać efekt redukcji tkanki tłuszczowej pod warunkiem, że potrafi w odpowiedni sposób wykonywać rotacje kilokaloriami w swojej diecie.

😉 😉 😉

Warto wiedzieć...

 👉 W celu utraty 1 kg tkanki tłuszczowej powinno wygenerować się około ~7700 kcal deficytu.

 

 Facebook- https://www.facebook.com/patryk.hrycak.trainer/

 Instagram- https://www.instagram.com/patryk.hrycak.trainer/

 Web- https://www.patrykhrycak.com/

😉😌😲😔🧐😁🏋️‍♂️💪❓❗️

Bezpłatne i przydatne porady
dotyczące treningu jak i zdrowego odżywiania bezpośrednio na Twój adres e-mail
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności