pl
Strefa klienta

Diety oczyszczające, co musisz o nich wiedzieć….

Patryk Hrycak- Personal Trainer
10.04.2021
Dieta

W ostatnim czasie można zauważyć, że coraz modniejsze zaczyna być stosowanie “diety oczyszczające organizm”. W dzisiejszym wpisie chciałbym odnieść się do skuteczności 🧐 ich i jakie mogą być pozytywne oraz negatywne skutki takiego odżywiania się. 

 

✅  Dieta oczyszczająca 🧐 ma za zadanie przede wszystkim oczyścić organizm z danych substancji, które w nim się znajdują. Jak już można się domyśleć diety oczyszczające powinny stosować tylko te osoby u których zostały zidentyfikowane dane rodzaje toksyn (najpierw trzeba rozpoznać daną substancję, która wywołuje specyficzne objawy). ⛔️ Zatrucie organizmu może być spowodowane przyjęciem jednorazowo dużej dawki danej toksyny bądź z powodu przewlekłego dostarczania jej w określonym czasie. Sądzę, że w dzisiejszych czasach nie jest tak łatwo zatruć swój organizm, ponieważ są coraz większe wymogi oraz standardy produkcji żywności, by była ona dopuszczona do produkcji i sprzedaży. ✔️🙂 Oczywiście, osoby chcące zmniejszyć ryzyko powstania zatrucia w swoim organizmie nie muszą od razu stosować diet oczyszczających. Moim zdaniem powinny zastosować różnorodność w swojej diecie. Dodatkową pomocą jest wsparcie prawidłowej pracy wątroby, która jest jednym z głównych narządów odpowiedzialnych za metabolizm substancji toksycznych. By 💪 uefektywnić pracę tego narządu wystarczy spożywać produkty, które posiadają w sobie probiotyki (np.: kapusta kiszona, ogórki kiszone, biała kapusta itd). Drugim ważnym narządem odpowiedzialnym za usuwanie toksyn oraz metabolitów są nerki 🔥. By wspomóc ich pracę wystarczy w ciągu dnia pić odpowiednią ilość wody, a także wyeliminować z diety alkohol. 

 

👉 Jakie mogą być skutki uboczne stosowania diety oczyszczającej u zdrowej osoby? Sądzę, że jest ich wiele… 

Zaczynając od tego, że diety oczyszczające charakteryzują się małą ilością kalorii, przez co automatycznie będzie także mała podaż makro i mikro składników. 😲 W dietach oczyszczających wyklucza się przede wszystkim spożycia tłuszczy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu (np.: dzięki spożywaniu odpowiedniej ilości tłuszczu w diecie będą produkowane hormony). Długotrwałe przyjmowanie zbyt małej ilości kalorii w diecie może spowodować niedobory składników odżywczych, zachwianie gospodarki hormonalnej, a na końcu ,,spowolnienie metabolizmu”.

Na skutek spowolnienia organizmu oraz zakończenia stosowania diety oczyszczającej ❌ pojawia się efekt jo-jo...

 

 

 Facebook- https://www.facebook.com/patryk.hrycak.trainer/

 Instagram- https://www.instagram.com/patryk.hrycak.trainer/

 Web- https://www.patrykhrycak.com/

😉😌😲😔🧐😁🏋️‍♂️💪❓❗️

Bezpłatne i przydatne porady
dotyczące treningu jak i zdrowego odżywiania bezpośrednio na Twój adres e-mail
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności