pl
Strefa klienta

Czy ilość posiłków oraz czas ich spożycia ma znaczenie podczas okresu redukcyjnego?

Patryk Hrycak- Personal Trainer
26.09.2020
Dieta

 

👉 Osoby trenujące na siłowni można podzielić na dwie grupy: te, które uważają, że należy spożywać w ciągu dnia przynajmniej 5 posiłków dziennie oraz tych, co sądzą, że dzienna spożywana ilość posiłków nie ma żadnego znaczenia...

Moim zdaniem ✅ dobór odpowiedniej  ilości posiłków oraz pora spożywania poszczególnych posiłków powinna być dostosowana indywidualnie dla każdego. Osobom z większą podażą ilości kalorii w diecie proponowałbym spożycie większej ilości posiłków w ciągu dnia, zaś osobom z mniejszą podażą kalorii, mniejszą ilość. 

 

Warto wspomnieć, 🧐 że dobrana odpowiednia ilość, a także prawidłowy czas spożycia posiłków może wpłynąć pozytywnie na kontrolę łaknienia w ciągu dnia, odpowiednią wrażliwość insulinową, prawidłową dystrybucję energii i składników odżywczych w organizmie. Dodatkowo, odpowiedni czas spożycia posiłków może wspomóc wiele procesów zachodzących w organizmie (np. odpowiedni czas spożycia posiłku przedtreningowego może wpłynąć na jakość wykonywanego treningu, zaś spożycie posiłku potreningowego na procesy regeneracyjne (np. odbudowy glikogenu mięśniowego)). Jedząc regularnie o podobnych porach zmniejsza się ryzyko występowania spadku energii w ciągu codziennych aktywności, a co więcej narzuca się pewną dyscyplinę na skutek czego 👍 łatwiej jest utrzymać dietetyczne założenia.

 


👉Podsumowując: Ilość i czas spożycia posiłków nie będzie przekładał się na zmniejszenie się ilości tkanki tłuszczowej lecz może wspomóc różne inne procesy zachodzące w organizmie człowieka a także ułatwić długotrwałemu utrzymaniu się założeń dietetycznych. Zaleca się spożywania od 3 do 6 posiłków dziennie w odstępie 2-4h.

 

 Facebook- https://www.facebook.com/patryk.hrycak.trainer/

 Instagram- https://www.instagram.com/patryk.hrycak.trainer/

 Web- https://www.patrykhrycak.com/

😉😌😲😔🧐😁🏋️‍♂️💪❓❗️

Bezpłatne i przydatne porady
dotyczące treningu jak i zdrowego odżywiania bezpośrednio na Twój adres e-mail
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności